İş Dünyası

Yaşam Kalitenizi Arttıracak Detaylar

Yaşam kalitesi denilince aklınıza ilk gelen unvan, başarı, zenginlik ve bolluk ise, yaşam kalitenizi yükseltmeden önce, yaşam kalitesinin ne olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü, yaşam kalitesi sadece mutlulukla alakalıdır.

Mutlu olmanın yollarını sadece materyalist kavramlarla aramak, anlık tatmin duygusu yaratmak ve sahip olma güdüsünü tatmin etmekten öteye gitmez. Bol sıfırlı bir banka hesabı olan insanlar bile neden hala çalışmaya ve kazanmaya devam ediyor diye düşündünüz mü? Daha fazla kazanmak için olduğunu düşünüyorsanız, hala yanlış düşünüyorsunuz demektir. Çünkü, o insanların önceliği; kazanmanın vermiş olduğu duygudur. Yaşam kalitesi de buna göre şekilleniyor. Siz de yaşam kalitesini arttırmak ya da yaşam kalitenizi değerlendirmek, eksiklikleri öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

 

Sevdiğiniz bir işle ilgilenin.  

Bir şeyi isteyerek yaparken karşınıza çıkan engelleri hatırlayın. Tüm o engellere rağmen isteğinizden, hayalinizden vazgeçmediğiniz gibi, işinizi de vazgeçilmez kılmak için severek yapmalısınız. Çalışma ortamından kurtulmak için can atıyor, bir an önce kendinizi özgür hissetmek istiyorsanız gerçekten mutsuzsunuz demektir. Gün geçtikçe boşluğa düşmek ve kötü hissetmek istemiyorsanız, farkına vardığınız ilk an bir karar almalı ve sizin için en doğru kararı vermeniz gerekir. Unutmayın, “Bir gün gelecek, paranın yaralarınızı saramadığınızı göreceksiniz.” sözünde de söylendiği gibi, para ve itibarın geri veremeyeceği ruhsal kayıplar verme

Çalıştığınız işte mutsuzsanız, yaptığınız şeyler size boş geliyorsa gün geçtikte mutsuzluk karanlığının içinde yolunuzu bulmakta zorlanacaksınız.

Farkınızı yansıtacak yeni hobiler edinin

Kaba tabirle, para karşılığı gününüzün büyük bir kısmını harcadığınız ve tüm hayatınızı adadığınız mesleğinizin size kazandırdıklarını hiç düşündünüz mü? Kazancınızı doğru yatırımlar yaparak değerlendirmek, sadece gayrimenkul ve kıymetlilerle değil, bir birey olarak merak duyduğunuz ufacık bir şeyle dahi gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü en değerli şey sizin mutluluğunuzdur.

Yıllardır merak duyduğunuz kayak derslerine, dalış okullarına, origami kurslarına, yemek workshop’larına ve metin yazarlığı gibi pek çok atölye etkinliklerine katılabilir, kendinize özel bir zaman yaratabilirsiniz. Böylece hem merak, beceri duygularınızı geliştirecek, hem zihnen dinleneceğiniz aktivitelerle rahatlayacak hem de yeni bir çevreye dahil olacaksınız.Tek ihtiyacınız biraz kararlılık ve tüm aktivitelerinizin muhasebesini iyi yapmanız olacaktır. Zira ay sonunda karşılaşacağınız faturalar, sizin aktivitelerinizden yeteri kadar zevk almanızı engelleyebilir.

Sonraki Makale

Bunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Cevap Gönder